Psy przewodnicy są zdecydowanie najczęstszym rodzajem psów asystujących. Pomagają osobom niepełnosprawnym, takim jak ślepota, głuchota, autyzm lub niepełnosprawność ruchowa. Psy przewodnicy otwierają nowe drzwi dla osób niepełnosprawnych, ponieważ pozwalają ludziom robić rzeczy, których bez nich mogą nie być w stanie zrobić. Pies może ostrzec swojego właściciela, gdy ktoś zbliża się do jego lokalizacji, a także może zapewnić dodatkowe bodźce sensoryczne, takie jak nacisk lub wibracje.

Korzyści z posiadania psa przewodnika

Wiele osób korzystających z psów przewodników czuje się przez nie upoważnionych i dlatego na przestrzeni lat liczba organizacji psów przewodników gwałtownie wzrosła. Psy przewodnicy są wykorzystywane przez osoby niewidome lub niedowidzące, aby pomagać im w codziennym życiu. Są specjalnie wyszkolonymi zwierzętami, które współpracują ze swoimi opiekunami, aby pomóc im bezpiecznie poruszać się po otaczającym je świecie.

Psy przewodnicy są bardzo pomocni niewidomym. Są w stanie zapewnić większą niezależność osobom niewidomym. Wynajęcie psa przewodnika jest również tańsze dla organizacji niż wynajęcie przewodnika. Pomimo tych korzyści, posiadanie psa przewodnika ma pewne wady, jedną z nich jest koszt zwierzęcia, na który organizacje mają niewielką kontrolę.

Psy przewodnicy to specjalnie wyszkolone zwierzęta, które pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym poruszać się po świecie. Zwierzęta te mogą ostrzec swoich właścicieli, jeśli wyczują przed sobą przedmiot lub osobę i chronią ich przed potencjalnymi niebezpieczeństwami.

Wytyczne dotyczące prawa psa przewodnika

Aby zapewnić wysokiej jakości usługi potrzebującym, psy przewodnicy muszą być traktowani z szacunkiem i nie należy ich zaniedbywać ani maltretować. W wielu przypadkach użytkownicy psów przewodników mogą być emocjonalnie straumatyzowani przez znęcanie się, jakie otrzymują od innych ludzi. Tworzy to cykl szkodliwych zachowań, które mogą ostatecznie doprowadzić do porzucenia psa przewodnika, jeśli nie zostanie on rozwiązany.

Psy przewodnicy to rodzaj psa asystującego, który może pomóc osobom z poważnymi niepełnosprawnościami. Te psy zapewniają pomoc w takich zadaniach, jak poruszanie się po schodach i zatłoczonych miejscach, otwieranie drzwi, odzyskiwanie upuszczonych przedmiotów i nie tylko. Psy przewodnicy muszą spełniać określone wymagania prawne określone przez prawo stanowe lub federalne.

 

O autorze