- Szczegóły
Pomysł, by pies został policjantem, nie jest tak daleko idący, jak się wydaje. Psy policyjne są szkolone w wyczuwaniu narkotyków, bomb lub innych nielegalnych substancji. Szkolenie psa lub innego zwierzęcia można przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Eksperci zalecają używanie systemu nagród z pozytywnym wzmocnieniem do szkolenia psa. Nauczą się lepiej wykonywać zadania, gdy zostaną za nie wynagrodzeni. Możesz także skorzystać z metod treningowych, takich jak kara, nagrody i wzmocnienie.
Zostań treserem psów policyjnych, aby szkolić swojego psa
Co byś zrobił, gdybyś mógł nauczyć swojego psa, jak zostać psem policyjnym? Odpowiedź jest prosta: zostań trenerem psów policyjnych. Ta kariera może być idealnym życiem dla kogoś, kto kocha psy i chce pomóc im być dobrze wyszkolonymi członkami społeczności.
Szkolenie psa może być trudne i czasochłonne, jeśli nie wiesz jeszcze, co robisz – zwłaszcza jeśli pies nie jest odpowiednio zsocjalizowany. Poniżej znajduje się zarys tego, co musisz wiedzieć, zanim wyszkolisz swojego nowo adoptowanego szczeniaka na tajnego funkcjonariusza na lokalnym posterunku: Psy policyjne są szkolone w wykrywaniu niebezpiecznych substancji, ludzi lub przedmiotów, które mogą wykorzystać do ochrony społeczeństwa. Są szkoleni nie tylko w znajdowaniu tych niebezpiecznych przedmiotów, ale także w konfrontacji z nimi. Psy policyjne są szkolone, aby znajdować i chronić ludzi. Przechodzą dwuletni program szkoleniowy, który obejmuje posłuszeństwo, prace poszukiwawczo-ratownicze oraz wykrywanie narkotyków
Pytania, które należy zadać podczas szkolenia psa na policjanta
Psy policyjne są szkolone, aby potrafiły rozróżniać różne zapachy, znajdować ludzi, a nawet wykrywać narkotyki. Są szkoleni, podążając za tym, co mówi im własny nos oficera. Pies musi być karmiony dietą bogatą w białko, czasem pożywieniem ludzkim i ubogą w węglowodany. Psy policyjne są szkolone w wykrywaniu narkotyków, lokalizowaniu ludzi i nie tylko. Zazwyczaj są szkoleni przy użyciu systemu „smyczy-blokady”, w którym pies jest przywiązany na smyczy i ciągnięty za pomocą długiego kija. Ten proces jest powolny i wymaga dużo czasu na przerwy lub sesje treningowe.
Czynniki, które mogą wpłynąć na skuteczność Twojego psa policjanta
Oto czynniki, które mogą wpływać na wydajność psa policyjnego:
- poziom umiejętności i doświadczenie przewodnika
- temperament przewodnika
- metody i techniki szkolenia przewodnika
- rasa psa policyjnego
- czynniki środowiskowe, takie jak pogoda, ukształtowanie terenu itp.
Psy policyjne są najdroższą częścią wydziału ścigania. Często te psy są szkolone, aby były agresywne, co czyni je nieprzewidywalnymi podczas rutynowych operacji. Jednak ostatnie postępy w technologii psów policyjnych sprawiły, że są wydajniejsze, tańsze, a nawet lepsze w swojej pracy.
O autorze
Justyna, prowadzi stronę www.centrum-zw.pl, ponieważ kocha zwierzęta i chce przekazywać swoją wiedzę każdej osobie, która również uwielbia czteronożnych (i nie tylko) kompanów :) Posiadaczka dwóch kotów, jednej kawii domowej oraz złotej rybki. W wolnych chwilach lubi wyrwać się z całą gromadą na kilkudniowy wyjazd w Bieszczady, gdzie posiada mały domek. Zawodowo od kilku lat jest dyrektorem oddziału banku.